YÜKLENİYOR

Ara

Six Senses Kaplankaya, Dünya Çapında Ünlü Şefleri Buluşturuyor

Paylaş

Six Senses Kaplankaya, Eat with Six Senses felsefesi ışığında Akdeniz mutfak kültürüne başka bir bakış açısı getiriyor. Yenilenen konseptleriyle misafirlerini bekleyen Sage and Sea, Mezze by the Sea ve Wild Thyme restoranları Executive Chef John Bakker önderliğinde bir araya gelen, Head Chef Ahmet Özuçucu ve Chef Laurence Torres’a emanet.

Dünya çapında ünlü bütünsel wellness deneyimi ve seçkin mimarisi ile fark yaratan Six Senses Kaplankaya, Eat with Six Senses ve sürdürülebilirilik felsefesi ışığında hazırlanan sofistike lezzetleri ve menüleri ile fark yaratıyor. Deneyimli Executive Chef John Bakker önderliğinde bir araya gelen, alanında dünya çapında ünlü şefler Laurence Torres ve Ahmet Özuçucu hem sağlıklı hem de damak çatlatan lezzetleri misafirlerle buluşturuyor.

Eat with Six Senses konseptiyle, farklı aroma ve lezzetlerin, mevsiminde taze sebze ve meyvelerden oluşan gurme mutfakla harmanlandığı menülerde yeme- içme alanında unutulmaz bir deneyim sunuluyor. 

İsveç, Almanya, Fransa, ABD, İngiltere, Maldivler ve en son Bhutan Krallığı da dahil olmak üzere Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’daki 20 ülkede unutulmaz gastro deneyimler yarattıktan sonra Six Senses Kaplankaya ile buluşan Executive Chef John Bakker,  mutfak sanatlarının kendisini bir dünya vatandaşı haline getirdiğini belirtiyor. 

Six Senses Kaplankaya mutfağının emanet edildiği Head Chef Ahmet Özuçucu, Londra Le Cordon Bleu’de eğitimini tamamlayarak dünya çapında bir çok lüks restoran ve otelde görev aldıktan sonra Six Senses Kaplankaya’da sürdürülebilir, yerel ve etik üretime ağırlık veren bir felsefeyle çalışmalarını misafirlerle buluşturuyor. Birçok ünlü ismi menüleriyle büyüleyen şef Ahmet Özuçucu hayat felsefesi olarak içselleştirdiği Eat With Six Senses öğretisini Kaplankaya misafirleriyle buluşturuyor.

Chef Laurence Torres yönetiminde farklı lezzet, baharat ve aromalardan oluşan eklektik Pan Asya lezzetlerini, Wild Thyme Restaurant’da sunuyor. Suşi ve sashimi sanatında gerçek bir profesyonel olan Şef Laurence, Vietnam, Singapur, Tayland, Filipinler ve daha bir çok otantik Asya mutfağı yemeklerini içeren geniş bir repertuar ile lezzet tutkunları ile buluşuyor. 

Restoranlara ek olarak; sahip olduğu beş muhteşem koy ve plajlarda, başbaşa özel bir akşam yemeği deneyimi için “Destination Dinning” opsiyonu da sunan Six Senses Kaplankaya, tamamı taze ve yerel üreticilerden temin edilen ürünlerle hazırlanan lezzetli menüleri özel bir atmosferde misafirlerle buluşturuyor.

İster terasta Ege Kahvaltısı, ister sahilde barbekü’de sağlıklı proteinler ve salatalar ya da özel yemek destinasyonlarından birinde hazırlanmış gurme bir menü… Six Senses Kaplankaya yenilenen menüleri ile  damak zevkini ve ruhu heyecanlandırmayı garanti ediyor.  

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *