YÜKLENİYOR

Ara

Solucan Soso, Çocuklara Kompost Yapmayı Öğretiyor

Paylaş

Aslında her gün yediklerimizin artıklarıyla kolayca kompost, yani doğal gübre yapabileceğimizi biliyor musunuz? Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlanan Soso’nun Kompost Kitabı’nda küçük solucan Soso, hayat hikayesini anlatıyor, biz de bitkiler için çok faydalı olan bu doğal gübrenin nasıl yapılabileceğini öğreniyoruz. Böylece çocuklar küçük yaşta geri dönüşüm ile tanışmış oluyor.

Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlanan Soso’nun Kompost Kitabı, minik bir solucanın eğlenceli hikayesi aracılığıyla, çocuklara küçük yaşta çevre bilinci kazandırırken, geri dönüşüme nasıl katkıda bulunabileceklerini öğretiyor.

Soso, bir apartmanın arka bahçesindeki sandıkta yaşayan küçük bir solucan. Nil adındaki küçük bir kız her öğünden sonra yiyecek artıklarını sandığına atarak onu besliyor. Çünkü Soso bir kompost sandığında yaşıyor.

Soso’nun Kompost Kitabı’nda solucan Soso bize hayat hikayesini anlatıyor ve biz de bu sırada nasıl kompost yapabileceğimizi, bitkiler için çok faydalı olan bu doğal gübrenin ne işe yaradığını ve nasıl yapıldığını öğreniyoruz.

Kitabın yazarı Sima Özkan, aslında her gün yediklerimizin artıklarıyla kolayca kompost yapabileceğimizi, küçük yaştaki çocuklara basit bir dille anlatıyor. Kompost sayesinde doğanın kendini sürekli yenilediğini öğreniyor, evimizin arka bahçesinde veya balkonda yapabileceğimiz bu bilimsel deneyle bu duruma tanık oluyoruz. Çocuklar da evde veya okullarında kompost yapmayı deneyerek küçük yaşta geri dönüşüm ile tanışmış oluyorlar.

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *