Please assign a menu to the primary menu location under menu

Kültür - Sanat

Songül Öden: “Uysallar, Kariyerimde Nazarlık Olarak Üzerimde Taşıyabileceğim Bir Proje”

Her hafta konuklarını sürpriz bir biçimde açıklayan, farklı konular hakkında samimi ve eğlenceli sohbete sahne olan, birbirinden sıra dışı soruların yer aldığı bölümlerle temponun hiç düşmediği Zorlu PSM’nin sevilen YouTube programı “İbrahim Selim ile Bu Gece”nin bu haftaki konuğu başarılı oyuncu Songül Öden oldu!

Songül Öden, çocukluğundan tiyatro kariyerindeki anılarına, projeleri değerlendirme süreçlerinden batıl inançlarına ve kadar hayatına dair her şeyi “İbrahim Selim ile Bu Gece” programında anlattı.

Kardeşlik, arkadaşlık kaldığın yerden başlayabilmektir.”

Songül Öden, programın sevilen bölümü “Gözlerimin İçine Bak”ta İbrahim Selim’in “En yakın arkadaşının en yakın arkadaşının olmasının üç sebebi nedir?” sorusuna “Bir listesinin olmaması diyebilirim. Mesela çok yoğun bir çalışma tempomuz var bilirsin. Özellikle konsantrasyon açısından bazen sete telefon götüremiyorsun veya ilgilenemiyorsun. Bu sebeplerden ‘aramadın, sormadın, oradaydın, buradaydın, bilmem ne oldu’ gibi şüphe duyup bunları tarttığın bir mesele vardır ya hani onu hiç sevmiyorum. Çünkü kardeşlik, arkadaşlık kaldığın yerden başlayabilmektir. Mutlaka “şundan ötürü böyle olmuştur” diyebilmelidir. Diğerleri için de güvenilir olması ve sır tutabilmesi diyebilirim. Bunlar da bence birinin hayatında olabilmesi için oldukça yeterli şeyler.” cevabıyla İbrahim Selim ve stüdyodakileri dostluk üzerine fikirlerini aktardı.

“”Uysallar” kariyerimde nazarlık olarak üzerimde taşıyabileceğim bir proje”

Songül Öden, İbrahim Selim tarafından sorulan ““Uysallar” gibi şahane bir projede birlikte çalıştık. Sen de dizide Nil karakterini oynuyorsun. Nasıl geçti senin için “Uysallar” serüveni?” sorusuna “Bütün bunları arka arkaya sayınca ne kadar şanslı olduğumuzu düşünüyorum. Bu proje kariyerimde nazarlık olarak üzerimde taşıyabileceğim bir iş olacak benim için hep. Hikayesi, süreci çok güzel hani bazen projenin kendisi çok güzel olur ama süreci öyle gelişmez. Seni zorlayan şeyler olur. Bu proje öyle değildi, konservatuar yıllarındaki gibi akışkan, herkes işine odaklı, coşkulu ve eğlenceli bir iş oldu. Söylemek istediği şeylere saygı duyarak, dertlerini de yüreğimde taşıyarak oynadım. Bu yüzden benim için çok kıymetli bir proje” diyerek İbrahim Selim ve stüdyodakilere “Uysallar” dizisi hakkındaki samimi fikirlerini aktardı.

Programın beğeni toplayan “O mu, Bu mu?” bölümünde Songül Öden’e sorulan “Birlikte paraşütle atlasan kiminle atlarsın?” sorusuna karşı oyuncu hem meslektaşları ve arkadaşları hem de Hollywood yıldızları arasında kalarak eğlenceli anlar yaşattı. Songül Öden’e Didem Soydan’dan Şükran Ovalı’ya, Tolga Tekin’den Tülay Günal’a, Hugh Grant’tan Belçim Bilgin’e, Tom Hardy’den Jennifer Aniston’a, Kubilay Aka’dan Madonna ve Haluk Bilginer’e kadar onlarca isim soruldu. İsimler arasında eğlenceli seçimler yapan Songül Öden, samimi yorumları ve birbirinden eğlenceli anılarıyla da herkesi güldürdü.