Please assign a menu to the primary menu location under menu

EdebiyatKitap

Süper Sağlıklı Çocuk El kitabı Merak Edilen Tüm Soruları Yanıtlıyor!

Kaliforniya Üniversitesi Çocuk KBB Cerrahisi alanında profesör ve bölüm başkanı Nina  Shapiro’nun uluslararası çok satan listesine giren Süper Sağlıklı Çocuk El Kitabı, Sabri Ülker Vakfı Yayınları tarafından yayımlandı. Kitap besinlerin vücuttaki organları nasıl etkilediği, koştuklarında, uyuduklarında veya elektronik bir cihaz kullandıklarında vücutlarında neler olduğu hakkında çocukların yaşlarına uygun öğretici açıklamalar ve çizimler içeriyor.

Sabri Ülker Vakfı Yayınları, uluslararası ve ulusal alanda başarılı çocuk kitabı örneklerini çocukların gelişimine katkı sağlamak üzere Türkçe’ye kazandırmaya devam ediyor. 25 yıldır çocuklarla ilgilenen Profesör Nina Shapiro’nun Süper Sağlıklı Çocuk El Kitabı, Sabri Ülker Vakfı Yayınları tarafından hem yetişkinler hem de çocuklar için iki ayrı kapak tasarımıyla yayımlanarak, okuyucuyla buluşuyor.

Çocukların Kişisel Gelişimlerine Uygun Açıklamalar ve Çizimler

Profesör Nina L. Shapiro’nun kaleme aldığı Süper Sağlıklı Çocuk El Kitabı şu başlıklardan oluşuyor: “Neden Akşam Yemeğimiz Kurabiye Olamaz? Egzersizi Bu Kadar Faydalı Yapan Nedir? Neden Daha Geç Yatamıyorum? Neden İlaç Kullanmam Gerekiyor? İğne mi Olacağım? Neden Bu Kadar Stresliyim? Yine Ellerimi Yıkamak ve Dişlerimi Fırçalamak Zorunda Mıyım? Neden Ekran Karşısında Daha Çok Zaman Geçiremiyorum?”

Kitabın sonunda metinlerde geçen tıbbı terimler için ayrıca sözlük bölümü bulunuyor. Kitap, küçük okuyucular dikkate alınarak kurgulanmış olsa da özellikle vücudun işleyişi hakkındaki bilgisini tazelemek isteyen yetişkinler için de öneriliyor. 

Prof. Shapiro’nun Kitabı “Yılın Kitabı” Seçilmişti

Süper Sağlıklı Çocuk El Kitabı, 25 yıldır çocuklarla ilgilenen Doktor Nina Shapiro tarafından kaleme alındı. Dr. Nina Shapiro, Kaliforniya Üniversitesi Mattel Çocuk Hastanesi’nde Çocuk Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Cerrahisi alanında profesör ve bölüm başkanı olarak görev yapıyor. Prof. Shapiro’nun “Tıpta ve Sağlıkta Balon Bilgiler” adıyla Türkçe olarak Sabri Ülker Vakfı Yayınları’ndan çıkan kitabı Publisher’s Weekly dergisi tarafından “2018 yılının en iyi kitabı” seçilmişti.

Kitabın çizimleri ise Nicole Grimes’e ait. Loyola Marymount Üniversitesi Film ve Televizyon Okulu’ndan mezun olan Grimes, daha önce Tsehai Yayınevi’nde çalıştı. Grimes, iki boyutlu animasyon, görsel senaryo taslağı ve görsel koreografide başarılı çalışmalara imza attı.

Kitap Türkçeye Öykü Toros Irvana imzasıyla çevrildi. Mülkiye mezunu olan Irvana, on yılı aşkın süredir yayıncılık dünyasına çevirmen, editör, redaktör olarak katkı sağlıyor. Kitabın editörlüğünü Ebru Akdağ, sayfa tasarımını ise Ceyda Çakıcı Baş yaptı.