YÜKLENİYOR

Ara

Tarafını Seç! Jojo Moyes mi yoksa Sophie Kinsella mı?

Paylaş

İkisi de duygu dolu satırlarıyla tanınıyor ama tarzları birbirinden biraz farklı. Peki senin seçimin hangisi? Bir tarafta 60 ülkede 40 milyon kopya satan Sophie Kinsella, diğer tarafta 46 hafta boyunca çok satanlar listesinin zirvesine damga vuran Jojo Moyes.

Roman yazarı ve gazeteci Jojo Moyes, New York Times çoksatanlar listesine üç kitabıyla birden giren nadir yazarlardan biri. 20012’de yazar Jojo Moyes tarafından kaleme alınan Senden Önce Ben, yayınlanışının dört sene sonrasında beyazperdede hayat buldu. Filmin en güzel tarafı ise senaryosunda da Jojo Moyes’un imzasının olmuş olmasıydı elbette…

Ve gelelim Sophie Kinsella’ya… Yazar ilk olarak Madeleine Wickham adıyla kitaplar yayınlamış, önce İngiltere’de daha sonra ise dünya çok satanlar listesine giren alışverişkolik serisi ile tanınmıştır. Sophie Kinsella’nın kitapları dünya üzerinde 60 ülkede 40 milyon kopya satmıştır. 40 dile çevrildiğini de ayrıca belirtelim. Kinsella’nın da tıpkı Moyes gibi aynı isimli çoksatan romanı Sır Tutabilir misin beyazperdeye uyarlanarak, sinemaseverlerin beğenisine sunuldu. Filmin eğlenceli ve romantik hikayesiyle birçok sinemaseverden geçer not aldığını da ayrıca belirtelim.

Peki senin favorin kim? Jojo Moyes mi yoksa Sophie kinsella mı? Tarafını seç! Favori yazarınızı ve en sevdiğiniz kitabını yorumlara yazmayı unutmayın.

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *