YÜKLENİYOR

Ara

Teknoloji Meraklısı Küçükler için Eğlenceli Bir Öykü

Paylaş

Robotlar kahraman olabilir mi? Eğer doğru bir kodlama yapılırsa neden olmasın! Sabit’in dedesiyle birlikte yaptığı, kodlama sayesinde konuşan, hareket eden hatta özel güçleriyle kahramanlık bile yapan Robot Edi, Sabit ve Filiz Fişek’in maceraları Akıllı Robot Edi’de çocukları bekliyor.

Çağrı Alıcı ve Gülşah Durmaz’ın teknoloji meraklısı küçükler için kaleme aldığı, Arife Şeyma Gök’ün resimlediği Akıllı Robot Edi, İnkılâp Kitabevi bünyesindeki çocuk kitapları markası Mandolin Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Sabit, bir gün birlikte yeni icatlar denedikleri dedesinden kendisine bir oyun arkadaşı yapmasını istiyor. Dedesi tüm ustalığını kullanıyor ve Sabit’in de yardımıyla ortaya Edi çıkıyor. Kısa sürede Sabit’in en iyi arkadaşı olan Edi, yine onun yazdığı kodlar sayesinde konuşmaya, dans etmeye ve hatta kahramanlık yapmaya başlıyor. Edi, Sabit ve Fişek Filiz şimdi mahallelerinde kimin sorunu olsa yardıma koşuyor, herkesi mutlu etmeye çalışıyor. Bu maceraların asıl kahramanı ise Edi oluyor. Çağrı Alıcı ve Gülşah Durmaz’ın yazdığı, Arife Şeyma Gök’ün resimlediği Akıllı Robot Edi bu eğlenceli maceralara tüm çocukları davet ediyor.

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *