Please assign a menu to the primary menu location under menu

Sahne SanatlarıTiyatro

Tiyatroseverler Yeni Sezonda DasDas Açık Sahne’de Buluşuyor!

Yeni sezonda DasDas ve GalataPerform işbirliğinde yeni metinlere, yeni arayışlara ve sahnelemelere açık bir alan olarak tasarlanan DasDas Açık Sahne, sahne sanatlarında bağımsız işler üreten tiyatro ekiplerinin oyunlarını sanatseverlerle buluşturacak.

DasDas yeni sezonunda günümüzde sahne sanatlarında bağımsız işler üreten ve yeni biçim arayışlarında olan ekiplerle kurduğu işbirliğiyle açık sahneyi başlatıyor. İçinde yaşadığımız zamanı anlamlandıran, yorumlayan ve bugüne dair bir söz söyleyen oyunların buluştuğu bir sahne olarak kurgulanan DasDas Açık Sahne’de bu sene bağımsız tiyatroların yeni metinlerine, arayışlarına ve çağdaş sahneleme yorumlarına yer verilecek. Bu anlamda program dahilinde oyun öncesi ve sonrası söyleşilerin yanı sıra DasDas ve GalataPerform işbirliğinde ‘GalataPerform Yeni Metin Festivali’ on birinci senesinde yeni bir konseptle DasDas Açık Sahne’de gerçekleştirilecek.

DasDas Açık Sahne’de ekim ayında BAM İstanbul’un ‘Istırap Korosu’, Tiyatro DEA’nın ‘Gabriel’in Düşü’ ve ‘Feramuz Pis’,  Tiyatro Hemhâl’in ‘N’olacak Bu Yusuf Umut’un Hali’, Toy İstanbul’un ‘Düğün Şarkıcısı’, Versus Tiyatro’nun ‘Kreutzer Sonat’, Tiyatro Sarı Sandalye’nin ‘Kral Übü’, GalataPerform’un ‘Kalanlar’, ‘Fairfly’ ve ‘Medea’ya Göre Ahlak’ oyunları izleyiciyle buluşacak. DasDas ve GalataPerform işbirliğinde gerçekleşecek program, yeni metinlerin çağdaş yorumlarla harmanlandığı, tiyatronun varlığının ve birlikteliğinin keyfini sürmeye tüm tiyatroseverleri DasDas Açık Sahne’ye davet ediyor.