Please assign a menu to the primary menu location under menu

Tiyatro

Tiyatroya Gönül Vermiş Büyük Ustaların Yaşam Öyküleri ENKA Sanat’ta 

ENKA Sanat, Türk tiyatro tarihinin yapı taşlarını oluşturan birbirinden değerli sanatçıların ilham verici hikâyelerini 15 Ağustos haftası izleyiciyle buluşturacak.   

ENKA Açıkhava Tiyatrosu’ndaki belgeseller haftası, 15 Ağustos Pazartesi günü Haldun  Dormen’in yaşamını anlatan Yaparsın Şekerim! ile başlıyor. Afife Tiyatro Ödülleri’nin katkılarıyla hazırlanan belgesel, tutkunun, çalışmanın ve umudun öyküsünü aktarıyor.

16 Ağustos Salı akşamı sahnelenecek ENKA Sanat’ın yapım sponsorluğunu üstlendiği Caniko, Türk tiyatrosunun ve sinemasının duayen ismi Yıldız Kenter’in kişiliğini, hayata ve tiyatroya bıraktığı izleri bugüne dek birlikte oynadığı oyuncuların, aile fertlerinin, öğrencilerinin ve yakın dostlarının tanıklıklarıyla aktarıyor. İzleyicilere bir özel tiyatronun hangi koşullarda ayakta kaldığını, ülkenin değişen kültürel iklimini ve Kenter Tiyatrosu’nun tarihini de aktaran belgesel, bugüne kadar gün ışığına çıkmamış çok sayıda fotoğraf ve kayıtla da farklı bir içerik sunuyor.

Sahnede 60 yılını tamamlayan, Türk tiyatrosunun usta ismi Genco Erkal’ın kariyerini ve sanat hayatını ele alan Genco ise 17 Ağustos Çarşamba akşamı bir kez daha ENKA Açıkhava Tiyatrosu’nda olacak. ENKA Sanat’ın yapım sponsorluğunda hazırlanan belgesel, yalnızca bir sanatçının kariyerini değil, Türk tiyatrosunun da önemli ve büyük bir dönemini anı ve anekdotlarla aydınlatıyor.