Please assign a menu to the primary menu location under menu

EdebiyatKitap

Tomi Adeyemi’nin Yeni Kitabı “Erdem ve İntikam Çocukları” hep kitap’ta

Afrika mitolojisini fantastik edebiyatla harmanlayan Kandan ve Kemikten Çocuklar’dan sonra macera hız kesmeden devam ediyor. Nijerya asıllı Amerikalı kadın yazar Tomi Adeyemi’nin haftalarca “New York Times”ın çok satanlar listesinden düşmeyen kitabı Kandan ve Kemikten Çocuklar’ın ardından, serinin devam kitabı Erdem ve İntikam Çocukları, hep kitap logosuyla 18 Mart tarihinde raflardaki yerini aldı.

Harvard Üniversitesi İngiliz Edebiyatı mezunu yazar Tomi Adeyemi, yayımlandığı ilk günden beri tüm dünyada adından söz ettiren ve yirmiden fazla dile çevrilen romanı Kandan ve Kemikten Çocuklar’ın ardından, devam kitabı Erdem ve İntikam Çocukları ile okurlarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

Serinin yeni kitabında,Zelie ve Amari imkânsız bir mücadeleden başarıyla çıktıktan sonra nihayet Orişa topraklarına büyüyü getirmeyi başarırlar. Ama büyüyü geri getirmek için yaptıkları ayin o kadar güçlüdür ki sadece Majiler değil, kraliyet de büyüye kavuşmuştur. Artık düşmanları da onlar kadar güçlüdür. Şimdi artık Zelie’nin bütün Majileri bir araya getirmesi gerekmektedir. Bir yandan da güçlenen krallığa karşı Amari’nin tahttaki hakkını koruması, yeni Majiyi monarşinin azabından kurtarması…

Ufuktaki iç savaş tehdidi karşısında Zelie’nin çok seçeneği yok. Ya kraliyeti alt etmek için yeni bir yöntem bulmalı ya da Orişa’nın dağılışına tanıklık etmeli…

Zelie’nin bu zorlu yolculuğuna eşlik etmek istemez misiniz?

Kimlik arayışı ve sınıflar arası mücadeleye dayanan kurgusu ile öne çıkan fantastik roman Erdem ve İntikam Çocukları, 18 Mart’tan itibaren hep kitap logosuyla raflardaki yerini aldı.