Please assign a menu to the primary menu location under menu

Çocuk Kitapları

Uçan Fil, Çocuklara Hem Renkli Hem de Sürprizli Kitaplar Sundu!

Epsilon Yayınevi’nin çocuk kitapları markası Uçan Fil, Temmuz 2021’de üç yerli yazarın birbirinden renkli kitaplarını minik okurlarla buluşturdu. Hülya Biyan’ın, çocukları hayal gücünün sınırlarının ötesine götüren Atlas’ın Origami Günlüğü; Nurdan Bağrıaçık’ın güneş tutulmasını masalsı bir öyküyle anlatan Çiçek Tutulması ve Ayfer Artaç’ın çocuklara sanatı sevdirecek serisinin üçüncü kitabı İlham Perileri – Michelangelo adlı kitapları Uçan Fil logosuyla raflarda ve internet satış sitelerinde yerlerini aldı. Atlas’ın Origami Günlüğü’ne içinde saklı origami videosuyla, İlham Perileri – Michelangelo ise içine saklı müziklerle çocuklara sürprizli bir okuma sunuyor.

Atlas’ın Origami Günlüğü – Katlarım Maceraya Atılırım
Yazar: Hülya Biyan
Resimleyen: Şebnem Aydın

Dünyanın bir ucundan diğerine gitmek mümkün müdür? Peki, sahiden dünyanın bir ucu var mıdır? Tüm bu sorular meraklı Atlas’ın önlenemez keşfetme aşkından doğuyor. Üstelik bu sorulara cevap bulmak için denizleri, dağları aşmak zorunda kalmıyor Atlas. Tek ihtiyacı olan biraz hayal gücü ve yeterince origami kâğıdı.

Çocuklar için çeşitli projeler organize eden eğitmen Hülya Biyan’ın masalsı anlatımıyla Atlas ve yeni arkadaşı Mavina ile hayal gücünün sınırlarını aşacaksınız. Kitabın içindeki QR kod ile siz de origami tekniğiyle sevimli bir balina yapmayı öğrenebilirsiniz.

Çiçek Tutulması
Yazar: Nurdan Bağrıaçık
Resimleyen: Şebnem Aydın

Dünya arkasını dönünce Güneş’e ve olunca gece, Tüm çiçekler uyur mu sence? Oksa ve Mira ile tanış istersen.
Dünyalar güzeli harika kokulu rengârenk iki çiçek.

Neşeli ormanın meraklı baykuşu Bay Puhu’ya yardım etmek gerek. Ay gözüktü, Güneş’i örttü. Bu, Güneş tutulması demek. Oksa ile Mira kavuştu mu, Tüm orman neşe ile gülüştü mü bilmek istersen. Bu kitabın kapağını aralaman gerek.

Astronom – Matematikçi Nurdan Bağrıaçık, muhteşem gök olayı Güneş tutulmasını Çiçek Tutulması kitabında masalsı bir öyküyle aktarıyor.

İlham Perileri – Michelangelo
Yazar: Ayfer V. Artaç
Resimleyen: Tuğçe Karaburçak

Periler Ülkesi’nin en meraklı ve en çalışkan ilham perileri Lorza ve Perus yine masalsı bir maceranın içinde kanat çırpıyor. Şimdiki duraklarıysa sanatın kalbinin attığı Floransa ve en büyük çabaları da dâhi heykeltıraş Michelangelo’ya ilham vermek. Ne var ki Perus, Michelangelo’nun yarattıklarından öylesine büyülenmiş ki sanatçıyı ona sırttan kanat yapması için ikna etmeye çalışırken her yolu deniyor.

Çocuklar için çeşitli müzikaller düzenleyen, Susam Sokağı’nın metin yazarlarından Ayfer Artaç, çocuklara sanatı sevdirecek İlham Perileri serisinin üçüncü kitabında hem Michelangelo ve eserleri hakkında bilgiler veriyor hem de çocukları masalsı bir dünyaya davet ediyor.

Kitapta yer alan karekodları okutup Michelangelo’nun eserlerinden ilham alınarak bestelenmiş parçaları dinleyebilirsiniz.