YÜKLENİYOR

Ara

Aile büyüklerinin değerini hatırlatan sıcacık bir hikayeye hazır mısınız?

Paylaş

Çocukların severek okuduğu Dedemin Adası ve Yalnız Balina kitaplarının yazarı Benji Davies, yeni öyküsüyle okurlarıyla buluşuyor. Dünyaca ünlü yazar – illüstratör Davies’in Redhouse Kidz tarafından yayımlanan yeni kitabı Büyükannem ve Minik Kuş, büyükannesinin yaşadığı adaya pek de istemeyerek giden Noi’nin sevgi ve dostluğa dönüşen tatilini anlatıyor.

Öyküde hem aile büyükleriyle ilişkiler konusuna hem de hayvanlarla kurduğumuz dostluğa dikkat çekiliyor. Büyükannesinin yanına giden Noi’nin tatilde keşfettiği minik kuş ile bütün yazı değişecektir!

Yalnız Balina kitabı ile tanıdığımız, sessiz bir sahildeki kulübede babasıyla birlikte yaşayan Noi, yazın büyükannesinin yanına gider. Ama burada kalmaya hiç de hevesli değildir. Çünkü büyükannesi yosun çorbası yapar, bir işten diğerine koşar ve oyun oynamaya vakti olmaz. Noi de kendi başına kayalıkları keşfe çıkar ve fırtınada incinmiş, minik bir kuş bulur. Bu minik kuş, büyükannesiyle arasındaki bağları güçlendirip, yaz tatilini çok daha eğlenceli hale getirecektir.

Kitapları 30’dan fazla dile çevrilen, ödüllü yazar-illüstratör Benji Davies, Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlanan yeni kitabı Büyükannem ve Minik Kuş’ta, canlı ve detaylı çizimleriyle sıcacık bir hikaye anlatıyor.

Noi’nin büyükannesiyle arasındaki bağ, çocuklara hem aile büyükleriyle ilişkiler konusunda fikir veriyor hem de hayatlarına giren minik kuş aracılığıyla hayvanlarla kurduğumuz dostluğa dikkat çekiliyor.

 

 

 

 

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *