Please assign a menu to the primary menu location under menu

Sinema - TV

Uzak Kıtalara Doğru Yolculuğa Çıkmaya Hazır mısınız?

Uluslararası medya kuruluşu SPI International bünyesinde HD kalitesiyle izleme deneyimi sunan belgesel kanalı DocuBox HD, ilginç yapımlarıyla muhteşem deneyimlerin kapısını açıyor. DocuBox HD ekranlarında, Temmuz ayında farklı belgesellerle uzak kıtalara, uzak ülkelere yolculuk edeceğiz.

80 Adada Devr-i Alem – “Mısır’ın Çöl Gülü” (Around the World in 80 Islands – “The Egyptian Desert Rose”) 
28 Temmuz Çarşamba, Saat 13:00

Çöl ile denizin ortasında bir yerlerde, Mısır’ı geziyoruz. Hurghada’nın güneyinde bulunan Soma Körfezi’ni keşfediyoruz. Burada bisikletle turluyor ve tepelere tırmanıyoruz. Tepelerin ardındaki cennete, Bedouin köyüne ulaşıyoruz. Daha sonra da Soma Körfezi’nin diğer taraflarını geziyoruz.

20 Doğa Harikası – Ujung Kulon, Bölüm 19 (Twenty Masterpieces “Ujung Kulon” Ep 19) 
28 Temmuz Çarşamba, Saat 14:00

Dünyanın dört bir yanında, insanoğlunun doğa olmadan var olamayacağının ve doğanın korunmaya muhtaç olduğunun farkında olan insanlar, dünyanın kaynaklarını sömürmektense, onu korumak için uğraşıyor. Dünyanın 20 Harikası’nda daha önce pek çok insanın adım bile atmadığı doğa harikası yerlerde gerçekleştirilen turların sahne arkasına bir göz atma şansı bulacağız. Ve yalnızca bu gizli tapınakların doğal kaynaklarının büyüleyici görüntülerini görmekle kalmayacak, insanın dünyayla uyum içinde yaşayabileceğini gösteren, bir umut yolculuğuna da çıkacağız.

Paylaştığımız Dünya – Hindistan, Bölüm 6 (Sharing the Earth “India” Ep 6) 
29 Temmuz Perşembe, Saat 17:00

Veteriner, biyolog ve maceraperest Mannaïg de Kersauson, çevreye verilen zararı düzeltmeye çalışan insanları bulmak için dünyayı geziyor. İnsanoğlunun doğayla uyum içinde yaşamak için bulduğu yeni veya eski yöntemlerin arayışında olan Kersauson, dünyanın farklı yerlerinden bilim insanlarıyla, uzmanlarla ve bölgeden kabile üyeleriyle bu çevre sorunları ve bu dengenin nasıl tekrar kurulabileceği hakkında konuşuyor.

20 Doğa Harikası Bölüm 5 (Twenty Masterpieces of Nature Ep 5)
30 Temmuz Cuma, Saat 12:00

Dünyanın dört bir yanında, dünyanın kaynaklarını korumak için uğraşan bilinçli insanların öyküsü devam ediyor.

80 Adada Devr-i Alem – Hayatın Mucizeleri “Küba” (Around the World in 80 Islands – The Miracles of Life “Cuba”) 
31 Temmuz Cumartesi, Saat 08:00

Adını, Jules Verne’in ölümsüz seyahat romanı “80 Günde Devr-i Alem’den” alan belgeselin bu bölümünde Küba topraklarında, Cayo Largo Adası’ndayız. Burada, rizofora kökleri arasında bölgenin en meraklı yerel sakini, Küba adasında bulunan ufak kemirgen Hutia ile tanışıyoruz.