Please assign a menu to the primary menu location under menu

Mekan

White Rabbit Family Grubu’nun Yalıkavak Marina’da Açtığı Sakhalin Bodrum’dan Özel Lezzetler

“Dünyanın En İyi 50 Restoranı” arasında 13. sırada bulunan efsanevi White Rabbit Family Grubu’nun, dünyaca ünlü uluslararası alanda önde gelen başarılı restoran işletmecilerinden Boris Zarkov ve gastronomi dünyasının yıldızlarından Şef Vladimir Mukhin’in ortaklığından doğan Sakhalin Bodrum restaurant, Yalıkavak Marina’da açıldı. 

Yalıkavak Marina’yı tercih eden dünyaca ünlü markalar arasına katılan White Rabbit Family Grubu’nun Sakhalin Bodrum restorantı misafirlerine enfes deniz ürünlerinin bulunduğu çeşitli seçeneklerini nefes kesen deniz manzaralı terasında sunmaya başladı. Projenin executive şefliğini aynı zamanda Moskova’daki Sakhalin restoranın da baş şefi olan Alexey Kogay üstlenirken Alexey Vershinin de Sakhalin Bodrum şefi oldu.

Sakhalin Bodrum’un yatırımcıları arasında Gunai Alahverdieva ve Nasmi Alahverdiev de bulunuyor. 

Restoranın mutfağında lokal ürünler Akdeniz ve Asya pişirme teknikleriyle birleştirilerek yepyeni bir stil olarak ortaya çıkan “MediterrAsian” tekniği ile hazırlanıyor. Restoranın kalbinde konumlanan  akvaryumdan misafirler istedikleri deniz ürünlerini seçebildikleri gibi buzul efektli deniz ürünlerinin sergilendiği özel bir bar da bulunuyor. 

Rusya’nın tanınmış mimarlarından Mimar Irina Glik, Geometri Tasarım stüdyosu ile birlikte Sakhalin Bodrum için oldukça lüks ve zarif iki ana mekandan ve 240 oturma grubundan oluşan bir restoran tasarladı. 

Mekanın iç tasarımı eski doğal taşlar ve teknolojik mutfak adası elementleriyle doğa ve teknolojiyi birleştiren bir etki sunuyor. Irina Glik’in kendisi de misafirlerin bu restoranda kendilerini denizin ortasındaki bir lüks yatın içinde hissedeceklerini vurguluyor. Restoranın barının yanına özel inşaa edilmiş fütüristik elementler barındıran bir yapıt yerleştirildi. Bu yapıtın da ismi Deniz Kestanesi olarak geçiyor ve bütün alana artistik bir görüntü kazandırıyor.