Please assign a menu to the primary menu location under menu

Çocuk KitaplarıEdebiyat

Yabancı Dil Perisi ile Tanışmış mıydınız?

Çocukların İngilizce öğrenmesi konusunda anne babalara ve eğitmenlere yol gösterici bir rehber niteliğindeki Çocuğum İngilizce Öğreniyor kitabının yazarlarından Prof. Dr. Cem Balçıkanlı’nın yabancı dil konusunu eğlenceli bir macerayla okurlara sunduğu Yabancı Dil Perisi, Altın Kitaplar etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Elif, başta annesi olmak üzere yetişkinlerin dil öğrenme konusunda ona yaptıkları baskıdan hoşlanmıyordu. İngilizceyi sevmiyor, arkadaşlarının sürekli kelimelerin son hecelerini uzatmalarına da sinir oluyordu. Keşke İngilizce öğrenmek zorunda olmasaydı! Siz de hiç böyle hissettiniz mi? “İngilizce çalış, oğlum.” “Kızım bizim zamanımızda bu imkânlar olsaydı neler neler yapardık.” diyenlere neler söylemek isterdiniz? Elif’in bu konuda sizinle paylaşacakları var. Belki Yabancı Dil Perisi’yle tanıştığınızda o da size bazı şeyler söyleyecektir. Ne dersiniz? Hazır mısınız? Macera başlıyor.

Cem Balçıkanlı Kimdir?

1980 yılında İstanbul’da doğan Cem Balçıkanlı, Fulbright bursuyla Florida Üniversitesi’nde Türkçe okutmanı olarak görev yaptı. 2013’te doçent, 2019’da da profesör unvanlarını aldı. Uluslararası yayınevleri tarafından yayımlanmış kitaplarda bölümleri, uluslararası endekslerde taranan dergilerde makaleleri ve çeşitli dergilerde eğitim içerikli yazıları bulunmaktadır. 2011’den beri ESCI endeksinde taranan The Journal of Language Learning and Teaching (jltl.com.tr) isimli derginin editörlüğünü sürdüren yazar, hâlen Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü İngiliz Dili Eğitimi Ana Bilim Dalı’nda lisans ve lisansüstü dersler vermektedir. Okul öncesi çocuklara yönelik hazırlanan Minik KAFA dergisinde Funglish isimli eki hazırlamaktadır. Balçıkanlı’nın Bilim ve Gelecek Kitaplığı tarafından yayımlanan 50 Soruda Dil Öğrenme ve Prof. Dr. Kemal Sinan Özmen ile kaleme aldığı Çocuğum İngilizce Öğreniyor isimli kitapları bulunmaktadır. Yazar, velilerin yabancı dil eğitim sürecindeki rolü üzerine çok sayıda konferans vermiştir.