Please assign a menu to the primary menu location under menu

Çocuk KitaplarıEdebiyat

Yaşamın Gizemli Hikâyesi Nasıl mı Başladı?

Dünya çapında çok satan “Bu Kitabı Yalama” ve “İçinde Bir İskelet Var!” kitaplarının yazarı Idan Ben-Barak bu kez, tek bir hücrenin gezegenimizin kaderini nasıl değiştirdiğine ilişkin keyifli bir öykü anlatıyor.

Uçanbalık Yayınları etiketiyle raflara giren kitap; okurları, canlılığın kökeni üzerine bilimsel bir zaman yolculuğuna çıkarıyor; insanların yüzyıllardır açıklığa kavuşturmaya çalıştığı “Yaşam nedir?” ve “Nasıl ortaya çıkmıştır?” sorularına da yanıt arıyor. 

Philip Bunting’in ele avuca sığmaz görselleriyle renklenen öykü, kolay anlaşılır ve ikna edici açıklamalar eşliğinde yaşamın kaynağını merak uyandırıcı bir anlatıya dönüştürüyor.

Yaşam, harekettir! Enerjidir! Güçtür! Bilgidir! Sonsuz varyasyonla üreyen bir inşadır… Yaşamın ortaya çıkışı nasıl mı oldu peki? Bir başka deyişle, her şey nasıl mı başladı?

Çok, çok eskiden, nedenini ve nasılını kimselerin bilmediği tuhaf bir baloncuk çıktı ortaya. Özel bir baloncuktu bu. Öncelikle, yaşayan bir hücreydi ve birazcık farklıydı. Bu akıllı baloncuk aslında hepimizin atasıydı ve yaşamın gizemli hikâyesi de işte tam olarak böyle başladı…

Yaşamın Kısa Tarihi, okurların gezegenimize çok daha yakından bakmalarına fırsat tanıyor ve herkesi, renkli bilgiler ışığında, geçmişi milyarlarca yıl öncesine dayanan bir öyküyü yeniden keşfetmeye çağırıyor.