Please assign a menu to the primary menu location under menu

KeşfetKültür - Sanat

Yaz Babylon’u Başlıyor!

Katılımcılarını farklı sesler, yeni fikirler, yeni keşiflerle buluşturan Babylon, Haziran ayında Yaz Babylon’u ile tüm müzik severleri bekliyor. Yaz Babylon’u kapsamında gerçekleşecek etkinliklerin biletlerine Biletix üzerinden ulaşabilirsiniz.

Radyo Eksen Partisi

İçlerinden geldiği gibi çalan Radyo Eksen’in sevilen DJ’leri Gülşah Güray, Güven Yıldız ve Gülşah Turgut, 10 Haziran Cuma gecesi Radyo Eksen Partisi için setin başına geçiyor. Indie rock’tan ska’ya, punk’tan hip-hop’a uzanan sınırsız bir seçkiyle katılımcıları geç saatlere kadar dans pistinde tutmaya hazırlanan gecenin bir parçası olmak için yerinizi şimdiden ayırmayı unutmayın.

Pull Up! Reggae Night

Boomshakalaka! Reggae ve dub sahnesinin üretken isimleri C Fyah ve ITEKAKA; DJ set ile trompet’i birleştirdikleri dinamik konseptleri “Pull Up! Reggae Night” ile 11 Haziran’da Babylon’a sahnesinde izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor. Yaklaşık 20 senedir birçok müzisyene trompetiyle eşlik eden Mert Fehmi Alatan, namı-diğer ITEKAKA ve reggae, dancehall, dub, digital dub, garage, drum n bass ve jungle gibi türlere yer verdiği setlerinde türler arası yaptığı dinamik kombinasyonlarıyla tanınan C Fyah ile gece boyunca reggae’den dancehall’a, dub’dan jungle’a uzanacak bir gece yaşamaya hazır olun. Gecenin açılışında DJ set’iyle Mr. Vertigo’nun da kabin başında olacağı bu keyifli geceye eşlik etmek için yerinizi şimdiden ayırmayı unutmayın.

Y2K Millennium Party

Ev sahipliğini Daddy-E ve dear darling’in yapacağı ve pop rock’tan hip-hop’a, rap’ten nu- metal’e, R&B’den disco’ya türler arasında geçiş yapacağımız Y2K Millennium Party ile 2000’ler gecelerine geri dönüyoruz. Milenyum kuşağını Babylon’da zaman yolculuğuna çıkarmaya hazırlanan Y2K Millennium Party’de; Eminem, M.I.A. , Justin Timberlake, Rihanna, Kelly Rowland, Timbaland, Missy Elliott, TLC, Gwen Stefani, Fergie, Busta Rhymes, Kelis, Linkin Park, OutKast, The White Stripes, Arctic Monkeys, Yeah Yeah Yeahs, Franz Ferdinand, Moby, Wu Tang Clan, Amy Winehouse ve Robbie Williams gibi isimlerden oluşan playlist ile 17 Haziran Cuma akşamı Babylon’un dans pistinde buluşuyoruz.

Let There Be House!

70’lerin sonu ve 80’lerin başından itibaren Chicago, New York ve Londra’yı etkisi altına ala ve alt türleriyle de birlikte günümüz dans müziğine en çok etki eden türlerden house ile dans pistine çıkmaya hazır olun. Türkiye’de house müziği benimsemiş ve sevilmesin öncülük etmiş isimlerin başında gelen ve setlerinde groove’lu beat’ler ile harmanladığı
house ve tech-house türleri etrafında gezinen müzikal stiliyle U.F.U.K. ve techno müziğin Türkiye’de ve dünyadaki önemli isimleri arasında yer alarak üretimleri ve canlı performanslarıyla dünya çapında ismini duyurmayı başaran prodüktör ve DJ Ahmet Şendil ile 18 Haziran Cumartesi gecesi “Let There Be House!” partisinde buluşmak için yerinizi şimdiden ayırmayı unutmayın.

Hey Gidi Günler

Her dizesini ezbere bildiğimiz Türkçe pop şarkılar eşliğinde 90’lara ve 2000’lere birlikte geri döneceğimiz parti “Hey Gidi Günler” ile 24 Haziran Cuma akşamı yeniden dans pistinde buluşuyoruz. Yıllardır Babylon’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve zamanda yolculuğa çıkaran Oldies But Goldies ve Y2K Millennium Party’lere şimdi bir yenisi daha ekleniyor. DJ kabininde Sarp Dakni ve Berke Yavuz’un yer alacağı partide; Mustafa Sandal, Tarkan, Sertab Erener, Yonca Evcimik ve daha nicesinin hit şarkılarından oluşan Türkçe pop seçkisiyle özlediğimiz yılları Babylon’un dans pistine taşıyoruz.

Oldies But Goldies

Oldies But Goldies ile nostaljik koreografiler 25 Haziran akşamı yeniden piste çıkıyor! ABBA’dan Michael Jackson’a, Depeche Mode’dan Madonna’ya, Snap’ten Donna Summer’a birçok efsanenin şarkıları arasında mekik dokuyacağımız partide zamanda yolculuğa çıkıyoruz. Pop’tan rock’a, disko’dan funk’a, rock’n roll’dan hip-hop’a uzanan müzik yelpazesinde Murat Beşer ile mabbas’ın seçtiği şarkılar ve Engin Eraydın’ın hazırladığı görseller eşliğinde sizi de geçmişe götürüyoruz.