YÜKLENİYOR

Ara

Yeldeğirmeni Sanat’ın Mayıs Programı Belli Oldu

Paylaş

Yeldeğirmeni Sanat’ın ayrıcalıklı atmosferinde, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenlenen caz ve klasik müzik konserleri Mayıs ayında da birbirinden değerli müzisyenleri seyircisiyle buluşturuyor. Ney ve balaban gibi nefesli çalgıların da Caz konserlerine eşlik edeceği program 5 Mayıs’ta Duo Melodia konseriyle açılışını yapıyor.

Çarşamba Klasikleri

Mayıs programı Çarşamba Klasikleri ile başlayacak. Viyolonsel sanatçıları Sedef Erçetin ve Murat Berk’in oluşturduğu Duo Melodia 5 Mayıs Çarşamba günü sahne alarak barok ve klasik dönemin eserlerini icra edecek. Çarşamba Klasikleri’nin ikincisi ise Bir Yaz Akşamı Resitali adlı konser olacak. Klarnet sanatçısı Orkun Uyar ve piyanist Gizem Alkan; Poulenc, Debussy, R. Schumann ve L. Bassi’nin klarnet ve piyano için bestelenmiş yapıtlarını 26 Mayıs Çarşamba günü sahneleyecek.

Ney ve Balaban’ın Caz’la Buluşması 

Yeldeğirmeni Sanat’ta 7 Mayıs’ta “Ney’in Cazı” adlı konserde neyzen Burcu Karadağ’ın caz piyanisti Kaan Bıyıkoğlu ile birlikte sahne alacakları benzersiz bir müzik akşamı caz severleri bekliyor. Doğu ve Batı ezgilerini ustaca kullanabilen Balaban sanatçısı Alafsar Rahimov ve piyanist Etibar Asadli ise 21 Mayıs’ta vereceği konserle; geleneksel Azerbaycan müziğini Jazz Fusion olarak harmanlayarak müziğin birleştirici gücünü ve zenginliğini müzikseverlere sunacak.

Yeldeğirmeni Sanat Mayıs programı gitarist Önder Focan ve vokalist Aydın Kahya’nın vereceği konserle kapanışını yapıyor. Sanatçılar Amerikan’ın 1940 – 1950’li yıllara damgasını vurmuş parçalarını sahneye taşıyarak dönemin romantizm, zerafet ve sevgi anlayışını melodilerin eşliğinde seyircisine yaşatacak.

Pandemi süresince alınan sosyal mesafe ve sağlık tedbirleri çerçevesinde konserler 5 ve 7 Mayıs’ta saat 16.00’da; 21, 26, 28 Mayıs’ta saat 18.00’de gerçekleşecek. Biletler https://bilet.kadikoy.bel.tr/ adresinden ve konser günü Yeldeğirmeni Sanat gişesinden satın alınabilir

PROGRAM

05 Mayıs Çarşamba DUO MELODİA
26 Mayıs Çarşamba BİR YAZ AKŞAMI RESİTALİ

Yeldeğirmeni’nde Caz

07 Mayıs Cuma BURCU KARADAĞ ile NEY JAZZ
21 Mayıs Cuma ALAFSAR RAHİMOV & ETİBAR ASADLİ JAZZ DUO
28 Mayıs Cuma AYDIN KAHYA & ÖNDER FOCAN DUO

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *