YÜKLENİYOR

Ara

Yeni Ouzo Roof Menüsü’nden Sanatsal Tatlar

Paylaş

Günün her saati eşsiz Kalamış Marina manzarasına sahip Ouzo Roof Restaurant, gastronomi dünyasının başarılı isimlerinden Executive Chef Uğur Alparslan’ın deneyimiyle süzülerek hazırlanan Kıyı Ege mutfağı ağırlıklı menüsü, şiirlere ilham olacak sunumları ve eşsiz konsepti ile hayran kitlesini büyütmeye devam ediyor.

Menüde Sanat Galerisi Etkisi

Executive Chef Uğur Alparslan imzalı lezzetler, tadanlar için adeta bir sanat galerisindeymiş etkisi yaratıyor. Şefin bol bol araştırarak, gözlemleyerek, Feriköy Antika Pazarı gibi yeni ilham kaynakları ile bezeyerek oluşturduğu, harika renk uyumlarına ve sunumlara sahip yemekleri görmek, tatmak ve hissetmek gerekiyor. Ayrıca Ouzo Roof misafirlerinin görüşleri de menünün güncellenmesi için büyük önem taşıyor. Menüde yer alan lezzetler, misafirlerin damak zevklerine uygun olarak mevsimsel ve taze ürünler ile sürekli güncel hale getiriliyor.

Bu Menü Hayran Kitlesini Yaratacak

Ouzo Roof’un yeni menüsündeki ara sıcaktan başlangıca, ana yemekten tatlıya kadar her bir lezzet özenle ortaya çıkarılıp orijinalliğini koruyor. Mevsimsel sebzelerin ve balıkların kullanıldığı menüde, her gün aynı mezelerden ziyade sezonun tazeliğine uygun olarak sürpriz mezeler de karşınıza çıkabiliyor.

Başlangıçlarda sizi karşılayacak olan “Kırmızı Pancarlı Sarma”yı başka hiçbir yerde tadamayacağınız gibi zeytinyağlı ve balıklı olmak üzere iki çeşitten oluşuyor. Yeşil elmalı ve cevizli “Atom” ise önce ağızlarda ekşi bir tat bırakırken hemen ardından gelen acısı ile damağınızı aynı anda iki ayrı tada kavuşturuyor. “Tarçınlı Barbunya” ve “Ballı Hardallı Karides” de en çok tercih edilen başlangıç tatlarından olup Kalamış Marina’nın deniz suyu kullanılarak salamura edilen “Lakerda” da mutlaka denenmesi gerekenlerden. Ara sıcaklardan ise kişniş ve tatlı ekşi sos ile servis edilen karides kızartma “Lavunya”, mekana ismi gibi Yunan esintisi getiren naneli yoğurt sosu ile “Girit Böreği”, bakır maltızda dumanı tüterken sofralara getirilen “Közde Kalamar”, marjinal bir tat olan “Susamlı Balık Simidi” favorilerden. Ana yemeklere gelince kaya levreğiyle hazırlanan ve ekşi krema, kekikli domates sosu, baharatlı tereyağı ile servis edilen “Balıklı Mantı” ve etin Ouzo imzalı hali “Damla Sakızlı Çentik Kebabı” sizi lezzet yolculuğuna çıkarıyor. Ana yemeğin yanına acılı şalgam suyu ve nar ekişi sos ile tatlandırılan ince kıyım “İstanbul Salatası” ise zarif bir seçenek oluyor.

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *