YÜKLENİYOR

Ara

Paylaş

Havaların iyice soğumasıyla birlikte kalplerimizi 2021 yılı heyecanı sararken, sıcacık evlerimizde çocuklarımız ile birlikte izleyeceğimiz hem eğlenceli hem de eğitici içerik arayışlarımız devam ediyor. 2021 yılının ilk ayında CBeebies, uzman denetiminde hazırlanan kaliteli yapımları miniklerle buluşturmaya geliyor. Ocak ayında ekranlara gelecek 5 farklı yapım,  küçük izleyicilere aile bağlarına dair sevgi dolu anlar yaşatırken, bilimin hiç olmadığı kadar eğlenceli yönlerini gösterecek! Digitürk 161. kanalda yayınlanan CBeebies’te Ocak ayında yer alacak yapımlar şöyle;

Bir Deniz Altı Keşfi: Octonauts

Octonauts, kaptan Ayı Barnacles liderliğindeki bir su altı keşif mürettebatının doğal ortamdaki gerçek egzotik alan ve türlere yol alan maceralarını konu alıyor. Kaptanın ekibi ise oldukça renkli; yavru kedi Kwazii, penguen Peso, su samuru Doktor Shellington, köpek Dashi, tavşan Tweak, ahtapot Profesör Inkling ve vegimal (kısmen sebze, yarı hayvan) Tunip… Denizaltı kaşiflerinden oluşan ekip, bir su araçları filosunun yardımıyla denizaltı maceralarına çıktıkları “Octopod” ana üsleri ile yeni su altı dünyalarını keşfetmek, muhteşem deniz canlılarını kurtarmak ve engin okyanusu korumak için her zaman harekete geçmeye hazır.

Su altının gizemli dünyasını çocuklar için aralayan Octonauts, 4 Ocak Pazartesi günü saat 16:50’de ekranlara gelecek. 

Octonauts’un devam macerası: Octonauts and the Mariana Trench Adventure

Tweak, okyanusun en derin ve en karanlık bölgelerini incelemek için yepyeni bir Deniz İstasyonu tasarlıyor. Ancak Octonauts ekibi bu kez oraya varmaya çalışırken yaşadıkları maceralardan ve ulaştıklarında onları karşılayan tuhaf yaratıklara kadar birçok zorlukla karşı karşıya kalacaklar. Deniz altı dünyasına dair macera dolu yeni bölüm, 1 Ocak Cuma günü saat 19:25’te ekranlara gelecek.

JoJo & Gran Gran: Yeni Yıl Özel Bölümü

Jojo ve Gran gran beş yaşındaki Jojo ve onun eğlenceli ve bilge büyükannesi hakkında bir animasyon serisi. Yazar Henry-Allain’ın kendi büyükannesiyle olan ilişkisine yer verdiği kitabından esinlenerek hazırlanan animasyon serisi, aile arasındaki özel bağları renkli bir anlatımla ekranlara taşıyor.  Yeni yıl özel bölümünde JoJo ve Gran Gran, güzel bir partiye hazırlanıyor. Ama önce noel ağacı çiftliğinden mükemmel ağacı almaları gerekecek!

Kuşaklar arası bağları tekrar güçlendiren Jojo ve Gran Gran, 1 Ocak Cuma günü  saat 08:20’de ekranlara gelecek.

Gezegenimize dair ilginç ve eğlenceleri bilgiler: Nina ve Nöronlar: Dünya Kaşifleri

Nina ve meraklı genç yardımcıları, güvenilir nöronların yardımıyla, bu kez şaşırtıcı gezegenimizi ve güneş sistemimizi araştırıyor. Derin yeraltı mağaralarından, yükselen yanardağlara, aya ve uzaya doğru  uzanan  inanılmaz ve heyecan verici bir yerde yaşıyoruz, Dünya! Serinin bu bölümünde, süper bilim insanı Nina ve genç kaşiflerinin Dünya’nın doğal harikalarını keşfetmek için yaptıkları gezintiyi izleyeceğiz. Bu keşifte Büyük Kanyon, kayan yıldızlar ve volkanlar dahil pek çok süpriz bizleri bekliyor. Nina ve nöronları bu kez çevremizdeki dünyanın neden böyle göründüğünü açıklıyorlar. “Dağlar nasıl oluşur?”, “Astronotlar neden uzayda uçarlar?” ve “Neden gece gündüzümüz var?” soruları, gezegenimiz ve muhteşem Güneş Sistemi hakkında Nina ve ekibinin cevapladıkları sorulardan sadece birkaçı.

Bu kez gezegenimize dair soruları yanıtlayan Nina ve Nöronlar: Dünya Kaşifleri, 25 Ocak Pazartesi günü saat 12:00’da ekranlara gelecek. 

Ekranların en sevilen sunucu Andy’den yeni bir seri: Andy’nin Gizli Sığınağı

Andy’nin Gizli Sığınağı’na hoş geldiniz; işte dünyanın en vahşi yuvası!  Burası Andy’nin maceralarla geçen bir günün ardından geri döndüğü yer, ancak burada yatma vaktinden önce pek çok eğlenceli macera yaşanıyor! Heyecan verici hayvan misafirleri, bazı gizemli büyülü nesneler ve onunla birlikte oynama şansı ile yepyeni bölümler ekranlara geliyor.  Unutmamalıyız ki bazen en iyi maceralar eve en yakın olanlardır! 

Andy’in gizemlerle dolu sığınağını keşfe çıktığımız bu bölüm, 11 Ocak Pazartesi günü saat 18:10’da ekranlara gelecek.

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *