YÜKLENİYOR

Ara

Zorbalığa Karşı Rehberlik Eden Bir Öykü: Zor Balık

Paylaş

Uzman Klinik Psikolog Büşra Tarçalır Erol’un günümüzün önemli sorunlarından biri olan zorbalık üzerine düşündüren kitabı Zor Balık, yenilenen içeriğiyle Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlandı. Etrafındakilere zorbaca davranan balığın öyküsüyle zorbalık ve güçlü olma isteği arasındaki ilişkiyi irdeleyen kitap, ebeveynler ve tüm yetişkinler için de bir kılavuz niteliğinde…

Kıpkırmızı mercanların arasından yaşayan Zor Balık, başkalarıyla alay etmeyi çok sever, kendini böyle güçlü hissederdi. Bir gün bir balıkçı teknesinde karşısında turuncu gözlü koca bir kedi çıktı. Zor Balık’ın bu yeni arkadaşı, onu güç ve yalnızlık üzerine düşündürecek, denizlerdeki hayatını çok değiştirecekti.

Uzman klinik psikolog ve çocuk kitapları yazarı Büşra Tarçalır Erol’un günümüzün önemli sorunlarından biri olan zorbalık üzerine düşündüren kitabı Zor Balık, Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlandı. Bir balığın maceraları üzerinden zorbalığı sorgulayan kitap, yenilenen içeriğiyle 5 yaş ve üzeri çocuklar için raflarda yerini aldı.

Zorbalığa Karşı Kılavuz

Etrafındakilere zorbaca davranan balığın öyküsüyle zorbalık ve güçlü olma isteği arasındaki ilişki irdelenirken, Uğur Altun’un ödüllü çizimleri hikâyeye eşsiz bir zenginlik katıyor.

Kitabın sonunda yer alan ve zorbalığı tanımlayarak bu tür davranışlar karşısında nasıl davranmamız gerektiğine dair öneriler sunan metin ise ebeveynlere ve tüm yetişkinlere bir kılavuz niteliğinde.

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *